Krzysztof Bosak był gościem programu „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” i w mocnych słowach podsumował rząd PiS. Poseł Konfederacji odniósł się do kwestii czy prezes PiS będzie w stanie poprowadzić Zjednoczoną Prawicę do wygrania w przyszłorocznych wyborach.

– Uważam, że ten obóz, który w Polsce rządzi, prowadzi Polskę w absolutnie nijakim kierunku. Moim zdaniem głównym problemem nie jest niezdolność do sprawowania przywództwa, bo my w Sejmie funkcjonując, widzimy, że posłowie PiS-u i kadry PiS-u są zapatrzone w – jak go nazywają – naczelnika i ślepo mu ufają – powiedział Krzysztof Bosak.

Dziennikarz zapytał polityka Ruchu Narodowego, jak postrzega Jarosława Kaczyńskiego. Krzysztof Bosak wyjaśnił, że „Kaczyński jest postacią w pewnym sensie tragiczną”.

Konfederata podkreślił, że jest takiego zdania „dlatego, że w momencie, kiedy zdobył pełnię władzy w państwie, jednocześnie z całą mocą odsłoniła się właściwie całkowita jałowość programowa”.

– W tej chwili Polska przez rządy PiS-u nie jest prowadzona w żadnym kierunku. Nie są realizowane ani żadne konkretne reformy, ani nie ma żadnego pomysłu na to, co z Unią Europejską – dodał.

Poseł Konfederacji dodał, że „przebąkiwanie sprzed wielu lat o jakichś propozycjach reformy się skończyło”.

– Od ściany do ściany. Od prób porozumienia, sprzedania wszystkiego w zamian za dotację po stawianie się, jakieś szarże retoryczne i tak w każdej kwestii. Od zwiększania wydatków na ochronę zdrowia do cięć w NFZ. Każdą kwestię, której nie weźmiemy, jest od ściany do ściany. Jest przykrywanie propagandą jałowości programowej – powiedział polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Trzeba spowodować, żeby państwo…”. Korwin-Mikke złożył świąteczne życzenia [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 169 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj