propolski.pl: Krzysztof Bosak

Bosak o słowach Morawieckiego: „Zaklinanie rzeczywistości trwa w najlepsze”

Szef polskiego rządu przemawiał podczas szczytu UE, podczas którego ma zostać przyjęty unijny budżet. Polski rząd opowiadał się za zastosowaniem weto, jeżeli tylko budżet będzie powiązany z kwestią praworządności.

— W konkluzjach Rady Europejskiej oczekujemy, że znajdą się takie zapisy, które będą rozdzielały kwestie ochrony budżetu, kontroli budżetu, zapobiegania korupcji od tzw. kwestii praworządności — mówił premier Morawiecki.

— Stanowisko, które przedstawiłem i o którym będziemy dyskutować, jest naszym jednoznacznym oczekiwaniem. Musimy uzyskać konkluzje, jakie wydyskutowaliśmy. Jest to zbieżne z konkluzjami lipcowymi i tego rozwiązania będziemy się trzymali — dodał polski premier.

Zobacz również: „Julka” z TikToka wstydzi się, że jest Polką. Dramatyczne nagranie podbija sieć [WIDEO]

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak skomentował wypowiedź premiera Morawieckiego ws. budżetowych negocjacji z Unią Europejską i stwierdził, że sytuacja wciąż nie po

— Jest to zbieżne z konkluzjami lipcowym’. Zaklinanie rzeczywistości trwa w najlepsze. Przecież w lipcu premier podpisał konkluzje bez jakiegokolwiek zdania jednoznacznie zawężającego działanie mechanizmu warunkowości do kwestii defraudacji i korupcji przy rozdaniach środków UE — czytamy wypowiedź prawicowego polityka.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these