Do mediów wyciekła informacja, że firmy Pfizer i BioNTech padły ofiarą przestępstwa. — Hakerzy, którzy zorganizowali cyberatak na Europejską Agencję Leków (EMA), wykradli dokumenty firm Pfizer i BioNTech dotyczące szczepionki na Covid-19 — dowiadujemy się od poszkodowanych firm, które odmówiły jednak przekazania szczegółów na ten temat.

Firmy mają nadzieję, że nie zdołano wykraść żadnych danych osobowych, a EMA zapewniła, że ten atak „nie będzie miał wpływu na czas trwania ewaluacji szczepionki: — EMA stała się celem cyberataku. Agencja szybko wszczęła pełne dochodzenie, w ścisłej współpracy z organami ścigania i innymi właściwymi podmiotami — czytamy.

Zobacz również: Bosak o słowach Morawieckiego: „Zaklinanie rzeczywistości trwa w najlepsze”

EMA nie jest w stanie przedstawić na razie żadnych szczegółów odnośnie toczącego się postępowania, jednak wszelkie nowe informacje w razie potrzeby będą ujawniane. EMA jest agencją Unii Europejskiej, która odpowiada za ocenę i dopuszczanie do użytku w krajach Wspólnoty wyrobów medycznych, lekarstw, szczepionek oraz rozmaitej aparatury medycznej.

źródło: gazeta.pl

(Visited 2 858 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Eko-terroryści wstrzymali działanie berlińskiego lotniska. Zdecydowany apel polityków [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj