propolski.pl: Krzysztof Bosak krytykuje polski rząd

Bosak nie przebierał w słowach: „Rządzą nami idioci ekonomiczni. Jest to rząd kłamców” [WIDEO]

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak był gościem „Kawy na ławę” w TVN24. Polityk skrytykował rząd warszawski, mówiąc, że powinien podać się do dymisji.

Chodzi o temat węgla i odpowiedzialność rządu w tej kwestii.

– Nikt w rządzie za to nie odpowiadał. Przez wiele miesięcy trwała ukrywana przed społeczeństwem rozgrywka między premierem Morawieckim a wicepremierem Sasinem. Żaden z nich nie chciał tego wziąć. Jeden mówił, że ma to wziąć Morawiecki w Agencji Rezerw Materiałowych, która nie jest operacyjnie przygotowana do robienia zakupów węgla i przeładunku na całym świecie i do Polski, drugi chciał to wepchnąć do spółek Skarbu Państwa, które zaopatrują elektrownie i mają trochę tych działów handlu, natomiast nie dla całej gospodarki – powiedział Krzysztof Bosak.

– Nikt nie myślał o tym, że trzeba stabilizować cały rynek węglowy w Polsce. Nikt się za to nie czuł odpowiedzialny – dodał poseł Konfederacji.

– Co więcej, rządzą nami idioci ekonomiczni, którzy uważali, że jesteśmy w stanie zmienić kierunek importu węgla z tygodnia na tydzień i obsłużyć to koleją, portami itd. Nie wiedzieli, że są okienka transportowe porezerwowane w portach, nie wiedzieli, że nie mamy odpowiednich placów do sortowania, do przeładunku, że importowaliśmy to specjalnymi liniami kolejowymi, że kolej ma określone przepustowości. Nic nie wiedzieli. Dopiero się wszystkiego teraz dowiedzieli, a kłamali polskiemu społeczeństwu, że wszystko mają pod kontrolą – wyjaśniał parlamentarzysta.

– Jest to rząd kłamców, który powinien się podać do dymisji ze względu na to, że oszukuje regularnie w każdej ważnej sprawie polskie społeczeństwo – podsumował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kierowca walczył z… pszczołą. Uderzył autem w drzewo

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin wygłosił mocne przemówienie. Posłanka PO: „Kaczyński mógłby się podpisać”

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these