Poseł Krzysztof Bosak w towarzystwie innych polityków był gościem Bogdana Rymanowskiego w Polsat News. Przedstawiciel Konfederacji podkreślił, że koszty polityki rządu warszawskiego wobec wojny na Ukrainie ponoszą Polacy.

Krzysztof Bosak dodał, że polscy politycy powinni w końcu zwrócić uwagę na problemy, jakich na co dzień doświadczają Polacy. Wymienił tutaj postępującą inflację, drożyznę, bezrobocie i problemy z kredytami.

– Okazuje się, że rynki coraz mniej chętnie chcą pożyczać państwu polskiemu. Już mamy pierwsze zaczątki tego, że chętnych do pracy jest więcej – mówił Bosak.

– Czy ja dobrze pana rozumiem, że polskie władze powinny zmienić swoją politykę wobec wojny na Ukrainie, dlatego że koszty tej wojny będą bardzo dotkliwe dla Polaków? – dopytywał się Rymanowski.

– Przede wszystkim te koszty ktoś powinien zacząć liczyć. Panie redaktorze, proszę zwrócić uwagę, że gdyby Polsat chciał podać koszty polskiej polityki wobec wojny na Ukrainie, to ich nie poda, dlatego że obecnie ani jeden ośrodek w kraju nie odważył się zrobić w tej sprawie żadnych wyliczeń – odpowiedział Bosak wyjaśniając, co ma dokładnie na myśli.

— Mówię o kosztach dozbrajania Ukrainy, mówię o kosztach utrzymania uchodźców, które znamy wyłącznie z przecieków z korespondencji z Komisją Europejską, mówię o prognozach tego, co będzie dalej, mówię o kosztach wzrostu cen gazu i odcięcia dostaw ropy i gazu z Rosji — tłumaczył Konfederata. W jego ocenie Polska jest najbardziej zdeterminowana i stanowcza jeśli chodzi o traktowanie Rosji.

– Wychodzimy przed szereg, jesteśmy państwem prowadzącym najbardziej radykalną w kontekście Rosji politykę w Unii Europejskiej, a płacić za to będą polscy obywatele. Rząd, można by powiedzieć, realizuje swoje wizje – nie na koszt budżetu, ale na koszt obywateli, zakładając, że obywatele nie będą mieli żadnego innego wyboru, jak zacisnąć zęby i ponieść te koszty – podsumował Krzysztof Bosak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pączki u Magdy Gessler. Ta zawrotna cena ścina z nóg

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sławomir Mentzen: Socjalizm zawsze kończy się biedą i głodem

źródło: twitter.com

(Visited 566 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj