Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej gościł na antenie Radia Plus. Polityk opozycji przekonywał prowadzącego i słuchaczy, że jego partia zachowała swój tradycyjny, konserwatywny charakter.

Platforma zawsze była partią silnie osadzoną w polskiej tradycji. Nie widzę żadnego zwrotu, a konsekwencję — stwierdził Marcin Kierwiński.

Polityk pytany był w rozmowie z Radiem Plus między innymi o sobotnią konwencję partii w Płońsku, gdzie Donald Tusk usiłował zwrócić PO na stare, konserwatywne tory.

Platforma blisko polskiej tradycji

Jeżeli pyta Pan o kwestię chleba, wie Pan, jesteśmy w okresie dożynek, też bywam na dożynkach w swoim okręgu wyborczym. Platforma zawsze była partią silnie osadzoną w polskiej tradycji. Platforma wyrosła z polskiego samorządu. Nie widzę żadnego zwrotu, a konsekwencję — tłumaczył Kierwiński, wyjaśniając, w jakim celu Tusk trzymał w rękach bochen chleba.

Prowadzący rozmowę Jacek Prusinowski dopytywał, czy w takim razie nic się nie zmieniło.

 Zawsze bardzo jasno mówiliśmy, że nie walczymy z żadną instytucją państwa, walczymy ze złem, które w tych instytucjach się zalęgło — odparł z przekonaniem poseł.

Przeczytaj również: Premier Morawiecki zabrał głos ws. kar dla Polski. Padła jasna deklaracja

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: Joe Biden na forum ONZ ogłasza początek nowej ery: Świat znajduje się w punkcie zwrotnym historii [WIDEO]

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 481 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj