Propolski.pl: Tusk Donald

„Boją się Platformy”. Donald Tusk odpuszcza temat jednej listy wyborczej

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” Donald Tusk odpuścił temat jednej listy opozycji w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Informacja ta została potwierdzona przez Sławomira Neumanna z Platformy Obywatelskiej.

– Wygląda na to, że partia Donalda Tuska zdała sobie sprawę, że opór przed stworzeniem jednej listy także z Lewicą, pod nieformalnym przywództwem KO, jest zbyt duży. Dlatego – jak słyszymy – nie będzie już nacisków na ten wariant – przekazał „DGP”.

Sławomir Neumann, który był gościem w programie „Tłit” odniósł się do tematu wyborów parlamentarnych i jednej listy opozycji. W tym miejscu nawiązał do byłego premiera Donalda Tuska, który długo walczył o zrealizowanie swojego celu.

Tusk stracił nadzieję?

– Obserwowałem przez wiele ostatnich miesięcy pracę Donalda Tuska i jego zaangażowanie w budowanie jednej listy oraz wiarę, że ją zbuduje. Ja tej wiary, niestety, nie miałem. Z wielu powodów. Jestem zwolennikiem jednej listy, dałoby to opozycji wygraną na pewno na poziomie odrzucania weta prezydenta, a być może także zmiany konstytucyjnej. Ale po wielu rozmowach z koleżankami i kolegami z innych formacji nie wyglądało to tak optymistycznie – powiedział polityk PO.

Ponadto dodał, że koalicjanci zwyczajnie obawiają się Platformy.

– Dziś poparcie PO to więcej niż poparcie wszystkich innych partii łącznie. Jest pewna obawa i część partnerów nie pałała chęcią wspólnej listy. Od wielu miesięcy słyszymy jasne i twarde stanowisko PSL, które mówi, że manewr na Węgrzech się nie udał, więc nie będziemy tego robić – wyjaśniał Neumann.

– Rozumiem determinację Donalda Tuska, ale pewnie będą dwie, trzy, a może cztery listy. Zawsze trzeba wierzyć do końca, będzie pakt senacki, ale zegar tyka. Wybory będą pewnie w październiku, więc nie możemy zbyt długo czekać i Donald Tusk jasno to wskazuje naszym partnerom – podsumował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „To nie było mądre. No może troszeczkę było”. Wiceminister zdrowia o zamykaniu lasów

źródło: wp.pl/ RadioZET

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these