Jak relacjonują niemieckie media, 62-letni Boris Pistorius ma zastąpić Christine Lambrecht i zostać nowym ministrem obrony Niemiec.

Boris Pistorius do tej pory pełnił obowiązki ministra spraw wewnętrznych i sportu Dolnej Saksonii. Niemiecka gazeta „Frankfurter Allgemeine Zeitung” potwierdziła te doniesienia w kręgach rządowych. Pistorius w okresie 2006-2013 obejmował stanowisko burmistrza miasta Osnabrueck. Postrzega się go jako doświadczonego menedżera politycznego.

– Mimo iż polem jego działania pozostawała Dolna Saksonia, brał udział w negocjacjach koalicyjnych na szczeblu federalnym – napisano.

Media podkreślają, że powołanie Pistoriusa wiązałoby się ze złamaniem zasad parytetu płci w rządzie. Do niedawna w rządzie federalnym stanowiska ministerialne obejmowało ośmiu mężczyzn i osiem kobiet. Teraz w rządzie znajdzie się dziewięciu mężczyzn oraz siedem kobiet.

Dymisja Christine Lambrecht

Przypomnijmy, że szefowa resortu obrony Christine Lambrecht zrezygnowała ze swojej funkcji. Wskazała, że powodem jest zbytnie zainteresowanie mediów jej osobą „z trudem pozwala na rzeczową dyskusję na temat żołnierzy, Bundeswehry i decyzji dotyczących polityki bezpieczeństwa”.

Na minister wylała się fala ostrej krytyki głównie za sprawą mediów i opozycji za publikację w Nowy Rok pewnego wideo. Podziękowała w nim kobietom i żołnierzom, a także skomentowała wojnę na Ukrainie, nazywając ją „ekscytującym wydarzeniem”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „To nie było mądre. No może troszeczkę było”. Wiceminister zdrowia o zamykaniu lasów

źródło: Der Spiegel/Bild

(Visited 99 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj