Bill Gates, Jeff Bezos i Richard Branson postanowili zainwestować w firmę Memphis Meats. Zdaniem miliarderów nadchodzi czas na produkcję syntetycznego mięsa, które w smaku będzie przypominać to prawdziwe.

Bill Gates od wielu lat opowiada o problemach związanych ze zmianami klimatu. Z tego powodu interesuje się między innymi sposobami, które mogą pomóc w promowaniu ekologicznych postaw.

W opinii miliardera syntetyczne mięso mogłoby pomóc w zwalczaniu głodu na świecie. Aktualnie jednak wyłącznie najbogatsze państwa mogłyby sobie na nie pozwolić.

Czytaj także: Nieoczekiwane wsparcie dla Polski: „Wzywamy Niemcy do rezygnacji z projektu Nord Stream 2”

Nie sądzę, żeby 80 najbiedniejszych krajów będzie jadło syntetyczne mięso. Myślę, jednak że wszystkie bogate kraje powinny przejść na w 100% syntetyczną wołowinę. Można przyzwyczaić się do różnicy w smaku, a z czasem mięso to będzie smakowało jeszcze lepiej. Jeśli chodzi o mięso w krajach o średnich i wyższych dochodach, myślę, że jest to możliwe — stwierdził Bill Gates.

Czytaj także: Panika w TVN24. Najpierw obcięto pensje, teraz nadeszła fala zwolnień

Zdaniem organizacji ekologicznych hodowle zwierząt szkodzą klimatowi. Z tego powodu należy poszukiwać odpowiednich alternatyw.

Źródło: GeekWeek

(Visited 1 883 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj