Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż jest napięta i nieprzewidywalna. O nowym incydencie poinformowała rzeczniczka polskiej Straży Granicznej Anna Michalska, która przekazała, że białoruscy żołnierze przecinali concertinę niedaleko Czeremchy.

Kiedy tylko zobaczyli polskie służby oddali trzykrotnie strzały w powietrze. Michalska przekazała, że do wspomnianego zdarzenia doszło we wtorek około godziny 21. Zatrzymano wówczas 12 osób.

– Byli to obywatele Libanu, Iraku i Syrii. Osoby te zostały zawrócone do linii granicy – powiedziała por. Anna Michalska. Podobna sytuacja miała miejsce o godz. 3 nad ranem w środę. Wtedy granicę usiłowało przekroczyć 11 migrantów, głównie obywateli Egiptu, Jemenu oraz Syrii.

– Te osoby również zostały zawrócone do linii granicy – uspokajała rzeczniczka.

Najbardziej skomplikowana sytuacja wystąpiła jednak nieopodal Czeremchy, na odcinku ochranianym przez placówkę straży granicznej.

– Skierowaliśmy w ten rejon dodatkowe patrole. Na ich widok żołnierze białoruscy zaczęli rzucać kamieniami, oślepiać laserami. Padały również wyzwiska pod adresem służb, Polaków, Polski. Trwało to wszystko godzinę, po czym służby białoruskie oddaliły się – wyjaśniała por. Michalska.

Przeczytaj również:  Politolog o Kaczyńskim: "Osiągnął swój cel"

– Około godziny 20 na tym samym odcinku ochranianym przez placówkę straży granicznej w Czeremsze zauważyliśmy białoruskich żołnierzy, którzy na widok naszych patroli oddali strzały z broni długiej. Nie widzieliśmy, żeby to było w naszą stronę, więc były to prawdopodobnie strzały w powietrze. Żołnierze białoruscy na widok polskich patroli również strzelali z długiej broni, prawdopodobnie w powietrze. I o godzinie 3 nad ranem, kiedy białoruscy żołnierze znów oddali kilka strzałów z długiej broni – dodała rzeczniczka straży granicznej.

Zobacz również: Gorąca wymiana zdań między Kukizem, a dziennikarzami: „Dopóki TVN nie przeprosi za kłamstwa…” [WIDEO]

Zobacz również: Janusz Korwin-Mikke zastanawia się nad wariantem Omikron: „A w ogóle to mam pytanie do biologów…”

źródło: RMF FM, TVN24.pl, bialystokonline.pl

(Visited 560 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj