Sławomir Mentzen z Konfederacji odniósł się do wypowiedzi szefa KPRM Michała Dworczyka, który wyraził zaskoczenie widokiem tłumów turystów w Zakopanem, nie stosujących się do nałożonych przez rząd obostrzeń sanitarnych.

Mentzen zakpił ze słów przedstawiciela rządu nawiązaniem do nieudanych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W związku z przybyciem do stolicy Tatr kilkudziesięciu tysięcy turystów, Michał Dworczyk wyraził zaniepokojenie i stwierdził, że nieodpowiedzialne zachowanie Polaków może poskutkować w przyszłości powrotem do wcześniejszych ograniczeń:

Ta sytuacja jest wyrazem absolutnego braku odpowiedzialności, obostrzenia zostały zniesione na dwa tygodnie, jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to jest zagrożenie, że one wrócą  powiedział szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.

W Zakopanem doszło do licznych interwencji policji w związku z niedostosowaniem się do wciąż istniejących ograniczeń pandemicznych. Służby porządkowe wystawiły turystom setki mandatów za brak maseczek. Niektórzy z niepokornych turystów zostali zatrzymani.

Wypowiedź Dworczyka w swoim stylu skwitował dr Mentzen w mediach społecznościowych:

Tych ludzi zaskoczyło stulecie odzyskania niepodległości i stulecie Bitwy Warszawskiej. Gdyby ich coś nie zaskoczyło, to byłby news ocenił polityk Konfederacji.

Przeczytaj również:  Dworczyk chce opuścić Morawieckiego. Grupa trzymająca władzę jest podzielona: Terlecki mówi, że złożył dymisję, rzecznik rządu zaprzecza

Przeczytaj również: Koniec zimy! Nagła zmiana prognoz: „Od tego dnia to już jest zupełnie wiosna” Szczegóły

Przeczytaj również: Wielki transfer do ruchu Hołowni: Kilka nazwisk sprawi, że powstanie nowe koło poselskie

źródło: Nczas

(Visited 6 975 times, 1 visits today)

6 KOMENTARZE

  1. i tak zaraz przywrócą obostrzenia bo sezonowa fala grypy nadciąga! I zaraz sobie nią gęby wytrą, że to „śvirus” wzmaga po imprezie w Zakopanem!!!!! Mają kity obcykane perfekcyjnie!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj