Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński powierzył Beacie Szydło nową, wyjątkową funkcję. Okazuje się, że była premier zasiądzie w Radzie Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Wicepremier Piotr Gliński powołał 9 członków rady muzeum na kadencję w latach 2021-2025. Oprócz Beaty Szydło w radzie zasiądą: Bogdan Bartnikowski, dr hab. Grzegorz Berendt, prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, prof. Edward Kosakowski, prof. dr hab. Stanisław Krajewski, dr Marek Lasota, ks. dr hab. Jan Nowak, Krystyna Oleksy.

Zobacz również: W maju wszyscy uczniowie wrócą do szkół? Minister edukacji odpowiada

Wyjaśniono, że Rada Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu „sprawuje nadzór nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa, ocenia na podstawie przedłożonego przez dyrektora muzeum sprawozdania rocznego z działalności działalność muzeum oraz opiniuje przedłożony przez dyrektora roczny plan działalności”.

W najbliższych tygodniach członkowie rady zadecydują, kto stanie na jej czele w nowej kadencji. Beata Szydło będąc jeszcze premierem RP, zainicjowała powstanie nowego muzeum w Oświęcimiu.

Zobacz również: Michael Jackson żyje? Mężczyzna tańczy w rytmie króla pop przed polską policją [WIDEO]

— Muzeum Sprawiedliwych spod Auschwitz będzie świadectwem o bohaterach i ludziach dobrych i przyzwoitych. Do nas należy przypominanie światu o tym, kto był katem, kto był ofiarą, kto oprawcą, a kto bohaterem — mówiła wtedy Beata Szydło.

Źródło: o2.pl

(Visited 365 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj