Europoseł Beata Szydło w krytycznym tonie skomentowała rezolucję, którą Parlament Europejski przyjął w sprawie Polski.

W ubiegłym tygodniu do Warszawy przyjechała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Ogłosiła wówczas decyzję KE o zaakceptowaniu polskiego Krajowego Planu Odbudowy.

Przewodnicząca KE postawiła jednak pewien warunek. Polska musi spełnić tzw. kamienie milowe, a jednym z nich jest likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski rząd zaakceptował te warunki, jednak część Europarlamentu oburzyła się na tę decyzję, ponieważ lewicowo-liberalna część europarlamentarzystów popiera wywieranie presji na Polskę oraz „finansowe jej zagłodzenie”.

Słowa i decyzję Ursuli von der Leyen skrytykowała część europosłów z Polski, która znana jest z kontrowersyjnych poglądów. Wówczas Sylwia Spurek podniosła postulat o wotum nieufności dla KE.

– Są na tej sali posłowie i posłanki, którzy mówią o wotum nieufności dla Komisji. I może mają rację, bo wyzwania tej kadencji już dawno KE przerosły – nie obroniła naszych wartości, nie potrafi walczyć z katastrofą klimatyczną, nie walczy o prawa kobiet i osób LGBTIQ — powiedziała Sylwia Spurek.

Do całej sprawy odniosła się eurodeputowana PiS Beata Szydło, która powiedziała:

– Parlament Europejski przyjął rezolucję domagającą się zablokowania środków z KPO dla Polski. W dodatku tekst rezolucji nazywa polski Trybunał Konstytucyjny „nielegalnym”. PE poucza nas o praworządności, a sam ingeruje w polski system prawny i gardzi polską Konstytucją — napisała była premier.

Przeczytaj również:  Jest wyrok ws. zabójstwa prezydenta Adamowicza. Szokujące zachowanie sprawcy w sądzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 10 kultowych filmów, które przepowiedziały przyszłość

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krystyna Janda gorzko: „Sprzedaliśmy dom, starczyło na pierwszą ratę”

źródło: Twitter

(Visited 92 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj