Wiceszefowa Lewicy Beata Maciejewska nie ukrywa swojego wyzwolonego podejścia do życia. Na swoim profilu na Facebooku zamieściła wpis, w którym poinformowała, że lubi od czasu do czasu zapalić jointa.

Z tego powodu złożyła w czwartek wniosek do marszałka Sejmu o powołanie specjalnego Parlamentarnego Zespołu ds. Marihuany.

— Zespół ma kilka celów. Po pierwsze celem jest to, żebyśmy w ogóle zaczęli rozmawiać o tym w szerokim gronie ludzi, którzy są zainteresowani tą kwestią, ekspertami i organizacjami pozarządowymi — powiedziała Beata Maciejewska w rozmowie z PAP.

— Druga rzecz to jest to, żebyśmy mieli zdiagnozowane, jakie skutki ma dzisiaj obowiązujące prawo odnośnie marihuany i jakie będzie miało skutki zdrowotne, gospodarcze i społeczne w określonych wariantach — wyjaśniła posłanka Lewicy.

Zdaniem kontrowersyjnej polityk obecne przepisy dotyczące posiadania marihuany są słabe i trzeba je w końcu zmienić.

— Będąc osobą dorosłą, chce sobie zajarać legalnie i wiem, że są miliony takich osób jak ja, które oprócz wypicia wina do kolacji, chcą sobie czasem przypalić jointa i nie widzę w tym niczego, o czym nie można byłoby rozmawiać — oznajmiła Maciejewska.

Przedstawicielka Lewicy nie zamierza ukrywać tego, że wielokrotnie paliła marihuanę. Nie zamierza również się usprawiedliwiać ani czuć jak kryminalistka.

Przeczytaj również:  Polacy muszą coraz mocniej oszczędzać. Nie jest kolorowo

Pod deklaracją przystąpienia do tego zespołu podpisało się już 10 posłów ugrupowania. Wśród chętnych znaleźli się: Monika Pawłowska, Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Paulina Matysiak oraz Krzysztof Śmiszek.

 

źródło: facebook.com

(Visited 320 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj