W ostatnich dniach media obiegła wiadomość o niecodziennym zachowaniu posła PO Bartłomieja Sienkiewicza, który chwiejnym krokiem przemierzał salę plenarną.

Do zdarzenia doszło w środę, kiedy Sejm rozpatrywał wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. Pod adresem polityka PO wylała się fala hejtu, nie zabrakło również sugestii, że jest pod wpływem alkoholu.

Ostatecznie Bartłomiej Sienkiewicz stał się bohaterem rosyjskiej propagandy.

– Były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, członek Platformy Obywatelskiej, znalazł się w centrum skandalu po tym, jak w środę wieczorem pojawił się pijany na posiedzeniu Sejmu. Na nagraniu opublikowanym przez TVP widać, jak Sienkiewicz wchodzi na salę obrad w trakcie przemówienia kolegi i zatacza się w kierunku pierwszego rzędu, gdzie siedzi jego kolega poseł Borys Budka. Były minister spraw wewnętrznych coś do niego powiedział, ale poseł wstał ze swojego miejsca i wyprowadził odurzonego posła z sali.

– napisano na Ria Nowosti w materiale o tytule: „Były minister spraw wewnętrznych Sienkiewicz przyszedł do Sejmu pijany”.

Wideo, na którym widzimy byłego szefa resortu spraw wewnętrznych, zwróciło uwagę internautów i wywołało wiele kontrowersji. Sienkiewicz zbliżył się do byłego szefa PO Borysa Budki, a ten szybko wstał i wyprowadził swojego kolegę. Po drodze Sienkiewicz potknął się o nogi innego posła i nieudolnie przybił piątkę Marzenie Okle-Drewnowicz.

– Panie marszałku, chyba trzeba alkomat na salę, alkomat na salę bym poprosił – ocenił sytuację Dariusz Olszewski.

Zobacz również: Napięta sytuacja na granicy. „Białoruskie służby rzucały butelkami”

Zobacz również: Tusk wściekle atakuje rządzących: „Nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 382 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj