Lider PO Donald Tusk wystąpił na nowym nagraniu, które zostało opublikowane na portalach społecznościowych PO. Były premier omówił na nim fakt rezygnacji większości członków Rady Medycznej przy premierze. Tusk nie przebierał przy tym w słowach i mocno zganił partię rządzącą.

— Proszę państwa, od początku pandemii ten rząd, Morawiecki, Kaczyński przedkładali własny polityczny interes, a niektórzy także własne brudne polityczne interesy ponad zdrowie i życie obywateli — mówił Donald Tusk na nagraniu. Ocenił, że obóz rządzący tak bardzo podpadł Polakom, że nie ma teraz prawa spojrzeć im w oczy.

— Jeszcze przez jakiś czas będziecie rządzić, ale już dziś nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom. Odpowiecie za to, za tę niepotrzebną śmierć tysięcy ludzi, tylko dlatego, że nie mieliście odwagi albo nie mieliście interesu w tym, by respektować rady powołanej przez siebie Rady Medycznej, wszyscy będziemy o tym pamiętać — dodał polityk.

Oświadczenie szefa PO skomentował poseł PiS Piotr Kaleta, który uważa, że Tusk nie ma prawa w ten sposób zwracać się do innych, skoro sam nie jest „święty”.

Przeczytaj również:  Mocne słowa Kaczyńskiego: Nasi wrogowie zawsze chcieli Polski prymitywnej. To buduje Tusk na obce zamówienie

— Donald Tusk sam o sobie mówi, że jest „furiatem”, więc niech już ten chłop przestanie wpadać w furię. To człowiek, który na temat tego, kto może spojrzeć Polakom w oczy, w ogóle nie powinien się wypowiadać — powiedział Kaleta.

— Facet, który podnosił wiek emerytalny, który zabierał Polakom pieniądze z OFE, będzie nas pouczał?
To jest po prostu szczyt bezczelności — dodał polityk PiS, który podkreślił, że nie życzy sobie takiego tonu ze strony człowieka „który nic dobrego dla nas, Polaków nie zrobił, nas szczuł i pouczał”.

— To nawet nie jest skandal. To po prostu bezczelna wypowiedź, która nigdy nie powinna się pojawić w przestrzeni publicznej. Jedyną dobrą rzeczą, jak Donald Tusk mógłby zrobić dla Polski, to po prostu milczeć, ale nie wiem, czy potrafi — zakończył Kaleta.

Zobacz również: Sondaż CBOS: Kolejna strata dla PiS, duży zysk KO. Jedynie cztery ugrupowania w Sejmie

Zobacz również: Poseł Kowal: Przetłumaczmy na zwykły język to, co powiedział Kaczyński

źródło: Twitter.com, niezalezna.pl, fakt.pl

(Visited 1 407 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj