Na profilu Obywatele RP pojawiła się informacja o incydencie w czasie Marszu Powstania Warszawskiego w Warszawie. Na miejscu musiała interweniować policja.

– Policja kolejny raz łamie prawo — czytamy.

Wczoraj w centrum Warszawy pojawiły się tysiące osób z racami i transparentami. Widniały na nich hasła: „Chwała bohaterom”, „Bóg, Honor, Ojczyzna”, „Stop totalitaryzmom”. Nie zabrakło także przekreślonej swastyki, sierpa i młota, jak również zdjęcia prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

– Niech nikt nam nie wmawia, że jako Polacy walczyliśmy z nazistami. Niech nikt nam nie wmawia, że walczyliśmy o tą równość rewolucyjną, którą nam tutaj próbowano zaproponować – mówił organizator pochodu Robert Bąkiewicz.

Kolejny incydent w Warszawie

W czasie Marszu doszło do pewnego zdarzenia. Policja musiała interweniować wobec grupy przeciwników Marszu, którzy nieśli transparent „Wolna Polska nie naziolska”. Nagranie, na którym widać szczegóły całego zajścia opublikował kanał Obywatele RP.

Głos w tej sprawie zabrał Robert Bąkiewicz, który zaapelował do uczestników:

– Na pl. Krasińskich są prowokatorzy. Proszę uczestników Marszu Powstania Warszawskiego o niereagowanie na zaczepki i wulgarne wyzwiska kierowane w naszą stronę. My zachowujmy się godnie – napisał.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Neo-Nówka wywołała burzę. W sieci się zagotowało [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powstanie Warszawskie. Te filmy wywołują wiele emocji! [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 198 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj