Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen odnieśli się w swoich wpisach na portalu społecznościowym Twitter do wywiadu udzielonego przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego dla Radio Wnet. Minister rolnictwa i rozwoju wsi nazwał PiS partią — neomarksistowską, wpisującą się w wojnę ideologiczną prowadzoną w Europie

Ardanowski nie krył swojego rozczarowania kierunkiem jaki obrała partia rządząca — PiS, partia, której zawierzyłem, partia, która wydawała się prawicowa, kieruje się zasadami marksistowskimi. Ta partia wpisuje się w wojnę ideologiczną, która się toczy w Europie (…), która ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka — Krytyce poddał również ustawę o ochronie zwierząt — Ma wiele, wiele wad. Konsekwencje tej ustawy będą się wlekły latami w sądach — mówił poseł.

Wypowiedzi byłego ministra nie uszły uwadze liderów Konfederacji. Skomentowali je min Krzysztof Bosak i Sławomir Metzen.

Od lat powtarzam, że PiS realizuje program Razemzauważył dr Metzen.

W podobnym tonie wypowiedział się były kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak

— I weźcie to pod uwagę kiedy kolejny raz w odniesieniu do PiS czy rządu użyjecie terminu prawica.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

Konfederacja od lat stoi na stanowisku iż Prawo i Sprawiedliwość jest partią realizującą postulaty lewicowe lub przynajmniej gospodarczo-lewicowe. Wypowiedzi Ardanowskiego są więc swoistym dowodem na słuszność tej oceny.

Zobacz również: Korwin-Mikke wystawił ściętą brodę na licytację: „Lewaczkom przypominam…”

źródło: Twitter/RadioWnet

(Visited 572 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj