Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka poinformował, że na polsko-białoruską granicę uda się stu policyjnych antyterrorystów. Wesprą oni obecne na miejscu służby w pilnowaniu szczelności granic.

Mariusz Ciarka dodał, że wysłani antyterroryści są odpowiednio przeszkoleni z medycyny pola walki i brali udział w ponad tygodniowym szkoleniu z zakresu negocjacji kontrterrorystycznych.

Odbywało się ono w Krakowie i Wieliczce z udziałem funkcjonariuszy CPKP „BOA”, SPKP oraz policyjnych instruktorów z nowojorskiego NYPD, oraz francuskich RAID i BRI.

Rzecznik Komendy Głównej Policji wyjaśnił, że negocjatorzy są doskonale przygotowani, z racji przechodzenia zaawansowanych szkoleń i kursów specjalistycznych. Podkreślił, że to pierwsze tego typu ćwiczenia, które zorganizowała polska policja.

Przez pierwsze cztery dni instruktorzy analizowali przypadki, które miały miejsce w ich państwach oraz omawiali modele działań funkcjonujące w ich jednostkach. Przez kolejne dni przeprowadzano zajęcia praktyczne, które odbywały się w jednym z hoteli w centrum Krakowa, a także w galeriach handlowych.

Antyterroryści podnosili swoje kwalifikacje z zakresu medycyny pola walki, m.in. z udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych i opatrywania ran postrzałowych, powstałych w wyniku wybuchów oraz oparzeń.

Ćwiczenia były zorganizowane w oparciu o międzynarodowe wytyczne TC3.

Zobacz również: Stanisław Żaryn: „Białorusini zwożą na granicę gruz z białoruskich zakładów budowlanych”

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

Zobacz również: Krzysztof Jackowski o kryzysie na granicy z Białorusią: „Rząd powinien zastanowić się, co jest grane”

żródło: polsatnews.pl, iSokolka.eu, esanok.pl

(Visited 806 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj