propolski.pl: Macierewicz miażdży TVN

Antoni Macierewicz o słowach posła Sławomira Nitrasa: „To ciężkie przestępstwo”

Były szef MON Antoni Macierewicz skomentował słowa Sławomira Nitrasa, w który w programie „Onet rano” wezwał wojsko do buntu.

W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl marszałek senior Antoni Macierewicz stwierdził, że „to przestępstwo najcięższego gatunku”.

Dodał, że wypowiedzią posła PO jak najszybciej powinien zająć się prokurator.

Poseł Sławomir Nitras zszokował widzów podczas porannego programu w Onecie. Gdy rozmawiał z dziennikarzem Tomaszem Sekielskim, poruszył temat wyborów w formie korespondencyjnej. Polityk PO podkreślił, że „będą fałszowane”. Po chwili dodał, że systemu, który wymyślił PiS, nie powstydziłby się generał Jaruzelski.

— Pod butem wojskowym i pod bagnetem wojskowym. Mam nadzieję, że wojsko się tak naprawdę zbuntuje w tej sprawie i nie weźmie w tym procederze udziału — mówił Nitras ku zaskoczeniu prowadzącego.

Gdy Sekielski dopytywał, czy jego gość faktycznie powiedział, że namawia wojsko do buntu, ten potwierdził swoje słowa.

— My z przewrotem wojskowym mamy do czynienia dzisiaj, kiedy się próbuje wojsko zaangażować w tych wyborach — tłumaczył gość programu.

Na kolejną uwagę redaktora prowadzącego, że jego wypowiedź jest niebezpieczna, Sławomir Nitras zasłonił się Konstytucją.

— Żołnierze nie mają się zbuntować, tylko przestrzegać konstytucji i nie słuchać władzy, która konstytucję łamie. Nie może wojsko angażować się w wybory. To jest oczywiste w demokratycznym państwie. To gen. Jaruzelski robił wybory z wojskiem, a w Polsce demokratycznej wojsko musi być neutralne. Podobnie jest z policją. Jeśli ktoś organizuje wybory, w których głosy ma liczyć wojsko, to nie są to wybory spełniające standardy demokratyczne i mówi o tym cały demokratyczny świat. To jest oczywiste — kontynuował Nitras.

źródło: polskieradio24.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these