propolski.pl: Andrzej Chyra zaapelował do Dudy

Andrzej Chyra przerażony pomysłem ministra. Zwrócił się do prezydenta Dudy [WIDEO]

Popularny aktor Andrzej Chyra opublikował wiadomość skierowaną do Andrzeja Dudy, prosząc o zawetowanie ustawy.

Popularny aktor w ostatnim czasie wiele razy wyrażał ostre opinie pod adresem partii rządzącej. Protestował przy tym w obronie sądownictwa i przeciwko licznym pomysłom PiS.

– Zaściankowość, ultrakatolicyzm, homofobia, ksenofobia, zajadłość, egoizm. To przykład typowego zwykłego Polaka – przekazał na Instagramie.

Andrzej Chyra nawiązał tym razem do niekorzystnej zmiany w polskim szkolnictwie, a mianowicie do lex Czarnek.

– Dziś protestuję przeciw przedwojennej przemocowo-religijnej szkole, jaką nam Czarnek gotuje. Protestujmy! – mówił jeszcze kilka miesięcy Chyra.

Ustawa została przegłosowana w Sejmie, a aktualnie jedyną osobą, która może ją zablokować, jest prezydent Andrzej Duda. Tymczasem artysta nagrał film, w którym zaapelował do głowy państwa o postawienie weto.

– Panie prezydencie, proszę zawetować ustawę 'lex Czarnek’. Nie chcę szkoły urzędników, tylko szkołę nauczyciel, uczniów i rodziców. W tym roku mój syn idzie pierwszy raz do szkoły. Chciałbym, żeby trafił do szkoły wrażliwej na kulturę, otwartej na świat i jego różnorodność, dającej szacunek i ciepło. A przede wszystkim takiej, do której będzie chciało mu się chodzić – oświadczył Chyra.

Zobacz również: Jarosław Gowin nie ma złudzeń: Polski Ład do kosza

Zobacz również: Lekarze zadali pytanie Niedzielskiemu: A co, jeśli ktoś się nie zaszczepi?

źródło: Instagram.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these