Mark Brzeziński, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce ocenił, że sytuacja w Polsce w obliczu wojny na Ukrainie nie zagraża naszemu bezpieczeństwu.

– Polska jest bezpieczna – powiedział ambasador USA na antenie TVN24.

Pisaliśmy szerzej o tym, że Rosja o godz. 4 rano czasu polskiego zaatakowała Ukrainę. Na teren tego kraju spadły pociski, zbombardowano głównie obiekty wojskowe, chociażby w Kijowie czy Charkowie.

Ukraińskie służby przekazały, że rosyjskie wojska przekroczyły granicę z terytorium Krymu oraz Białorusi. Dzisiaj Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone przedstawią pakiet sankcji, który ma powstrzymać zapędy Rosji.

W obliczu tych okoliczności reaguje również Polska, która będzie zabiegać o uruchomienie artykułu 4 Traktatu Waszyngtońskiego.

Wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker poinformował, że w najbliższych godzinach na terenie woj. lubelskiego i podkarpackiego powstaną punkty recepcyjne dla uchodźców z Ukrainy. Zdaniem ambasadora USA sytuacja na Ukrainie nie zagraża Polsce.

– Kryzys na Ukrainie jest absolutnie priorytetem. Polska jest bezpieczna. Polska jest zabezpieczona. Ameryka stoi ramię w ramię z Polską, jako partnerem NATO – powiedział Brzeziński.

źródło: TVN24

(Visited 1 066 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj