Władimir Putin, który o godzinie 4 czasu polskiego zdecydował się zaatakować Ukrainę, wypowiedział szokujące słowa.

– Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – powiedział Władimir Putin.

Rozpoczęło się bombardowanie całego kraju, rakiety spadły na Kijów, Charków oraz Dniepr. Wojska rosyjskie atakują infrastrukturę wojskową oraz lotniska. Pisaliśmy szerzej na ten temat tutaj.

Donosi się również o zniszczeniach w budynkach mieszkalnych.

Władimir Putin w ostatnim wystąpieniu obwieścił „specjalną operację wojskową” która ma na celu przede wszystkim doprowadzenie do „demilitaryzacji i denazyfikacji” Ukrainy. Podkreślił, że założeniem tej operacji jest „obrona ludzi, którzy w ciągu ośmiu lat byli ofiarą prześladowań i ludobójstwa ze strony reżimu kijowskiego”.

Rosyjski prezydent bez ogródek stwierdził, że zajęcie terenów Ukrainy nie jest marzeniem Rosji. Chce, aby wszystkie narody na terytorium Ukrainy miały możliwość samookreślenia się.

– Cała odpowiedzialność za możliwy przelew krwi będzie spoczywać całkowicie na sumieniu reżimu rządzącego na terytorium Ukrainy – powiedział polityk.

– Dzisiejsze wydarzenia związane są z obroną samej Rosji przeciwko tym, którzy wzięli Ukrainę za zakładnika i próbują wykorzystać ją przeciwko naszemu krajowi i narodowi. Nie powinno być wątpliwości, że bezpośrednie zaatakowanie Rosji doprowadzi do klęski i strasznych następstw na potencjalnego agresora. Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – groził w ostrych słowach Putin.

Przeczytaj również:  Warszawa. O mały włos od tragedii. Kierowca pędził jak szalony [WIDEO]

Zobacz również: Sznur aut, ludzie uciekają z Kijowa: „Wiele osób kieruje się na zachód” [FOTO/WIDEO]

Zobacz również: Putin przemówił do narodu: „Nasze bezpieczeństwo jest bezwarunkowe” [WIDEO]

źródło: Onet.pl

(Visited 1 835 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj