Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki zabrał głos w kwestii informacji o porannym ataku Rosji na Ukrainę.

– Módlmy się za niewinnych ludzi i szykujmy do zmierzenia z konsekwencjami tej agresji, które dotkną Polskę w różnych wymiarach – napisał na Twitterze Robert Winnicki.

O godz. 4 rano 24 lutego rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Nie ma wątpliwości, że jest to już pełnowymiarowa wojna, która budzi wiele lęku i emocji.

– Putin wypowiedział wojnę Ukrainie. Rosja rozpętuje piekło niewidziane w naszym regionie od 1945. Módlmy się za niewinnych ludzi i szykujmy do zmierzenia z konsekwencjami tej agresji, które dotkną Polskę w różnych wymiarach. Zachowajmy spokój i czujność, nie ulegajmy prowokacjom – komentuje Robert Winnicki z Konfederacji.

Polityk ocenił, że Rosja zastosowała blitzkrieg (wojna błyskawiczna).

– Ukraina ma zostać złamana w najdalej kilka dni i ma to być manifestacja wobec świata, a zwłaszcza wobec Europy – napisał Winnicki.

Przedstawiciel Konfederacji wskazał na ważny fragment ostatniego wystąpienia Putina, w którym ten nawiązywał do państw NATO, również do Polski.

– W swoim nocnym wystąpieniu Putin ciskał groźby nie tylko w stronę Ukrainy, ale również w stronę NATO i jej sąsiadów sugerując, że w razie wsparcia dla Kijowa odpowie na skalę „niewidzianą w historii. To jest nie wprost, ale jasno wyartykułowana groźba użycia broni jądrowej – dodał parlamentarzysta.

Ponadto przypomniał wpis Krzysztofa Bosaka, który opublikował post jeszcze przed atakiem Rosji na Ukrainę.

– W swoim nocnym wystąpieniu Putin ciskał groźby nie tylko w stronę Ukrainy, ale również w stronę NATO i jej sąsiadów sugerując, że w razie wsparcia dla Kijowa odpowie na skalę „niewidzianą w historii. To jest nie wprost, ale jasno wyartykułowana groźba użycia broni jądrowej – zaznaczył Bosak.

Zobacz również: Sznur aut, ludzie uciekają z Kijowa: „Wiele osób kieruje się na zachód” [FOTO/WIDEO]

Zobacz również: Putin wypowiedział słowa, które przeraziły wszystkich: „Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić…”

źródło: Twitter.com

(Visited 625 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj