Media obiegła właśnie zaskakująca wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Gowin straci swoje stanowisko i zostanie odwołany z rządu. Rzecznik rządu poinformował, że premier podpisał już i skierował do prezydenta RP dymisję wicepremiera. Jego dotychczasowe obowiązki na ten moment przejmie Mateusz Morawiecki.

— Z niepokojem obserwujemy działania, które podejmuje Jarosław Gowin. Podważa działania rządu i Polski Ład — poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

W jego ocenie Jarosław Gowin i członkowie Porozumienia pracowali niewystarczająco szybko i dokładnie nad inicjatywami Polskiego Ładu i podejmowali „nierzetelne działania” tyczące się reformy podatkowej.

Jak się okazuje lider Porozumienia utraci dwie funkcje — wicepremiera oraz ministra rozwoju. Ten obrót spraw jest wynikiem sporu o Polski Ład, szczególnie o kwestie podatkowe.

W minionym tygodniu za taką krytykę stanowisko utraciła wiceminister Anna Kornecka. Tymczasem Porozumienie wciąż nie zmieniło swojego nastawienia w najważniejszych dla PiS kwestiach.

Gowin zaznaczył, że w środę zarząd Porozumienia podejmie decyzję, co dalej z obecnością polityków ugrupowania w Zjednoczonej Prawicy.

— Ale wszyscy mamy świadomość, że moja dzisiejsza dymisja, wynikająca z wierności programowi ZP, programowi, któremu sprzeciwia się wiele elementów Polskiego ładu, przede wszystkim te rozwiązania podatkowe — otóż ta dymisja jest de facto zerwaniem koalicji rządowej i końcem Zjednoczonej Prawicy — oświadczył.

Poniżej wypowiedź Jarosława Gowina, który podkreślił, że pomimo wszystko odchodzi z podniesionym czołem. Wyjaśnił, że jako lider Porozumienia nie mógł dłużej tolerować pomysłów PiS, a konkretniej podnoszenia podatków dla wielu grup zawodowych, w tym umęczonych przedsiębiorców.

Zobacz również: OKO.press przepuścił atak na ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka. Powód? Nowa lista lektur

Zobacz również: Lech Wałęsa udokumentował przebieg swojego wypoczynku. Pokazał wiele zdjęć

źródło: Onet.pl, rmf24.pl

(Visited 587 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj