Ostatnie decyzje prezydenta Andrzeja Dudy sprawiły, że naraził się on na krytykę wielu aktorów i celebrytów. Włodzimierz Matuszak znany dzięki roli proboszcza w serialu „Plebania” również zaatakował głowę państwa. 73-letni Matuszak ma na koncie m.in. role w filmach „Kler”, „PitBull” czy „Aktorzy prowincjonalni”.

Aktor angażuje się jednak w sprawy polityki i kiedy coś mu nie pasuje, nie obawia się o tym otwarcie mówić. Kilka miesięcy temu dosadnie skrytykował zachowanie posłanki PiS Joanny Lichockiej, dziś na swoim facebookowym profilu zamieścił wspomnienie z Parady Równości. Zdjęcie opatrzył dość długim wpisem skierowanym do Andrzeja Dudy.

— Panie Duda. Pańskie skandaliczne słowa skierowane przeciwko ludziom LGBTQ + powinny odebrać panu prawo do reprezentowania wszystkich Polaków w kraju i na świecie. Pańskie stanowisko w tej sprawie, jak i wypowiedzi pańskich współpracowników jako żywo przypominają propagandę przedwojennej III Rzeszy. Nie zauważył pan tego? Zapytam wprost. Gdyby okazało się, że pańskie i pana współpracowników dzieci należą do społeczności LGBT, automatycznie przestałyby być LUDŹMI?. Według mnie NIE! A według pana? — pytał wzburzony Matuszak.

Zobacz również: Opozycja aż kipi z wściekłości. Mężczyzna pod Legionowem zrywał plakaty wyborcze kandydata PiS

Internauci zamieścili wiele słów otuchy dla aktora i poparli jego wypowiedź.

— Jak zwykle w samo sedno, Brawo panie Włodku!

źródło: kobieta.interia.pl

(Visited 601 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj