Adam Szłapka został wybrany nowym przewodniczącym Nowoczesnej. Pełni tę funkcję od niespełna doby, jednak od samego początku aktywnie promuje swoje poglądy, które ma nadzieję wdrożyć w życie.

— Należy podnieść wiek emerytalny — powiedział Adam Szłapka podczas rozmowy w RMF FM.

Polityk dodał, że nieunikniona jest bardzo poważna dyskusja o systemie emerytalnym w Polsce.

Ku zaskoczeniu prowadzącego oznajmił, że jak najbardziej popiera ten pomysł. Zdaniem Szłapki nieprzedłużenie okresu pracy spowoduje, że Polacy będą mieli głodowe emerytury.

Redaktor zapytał, czy ktoś w Koalicji Obywatelskiej również wspiera takie rozwiązanie, wtedy nowy przewodniczący Nowoczesnej wymienił polityka PO Bogdana Zdrojewskiego.

Następca Katarzyny Lubnauer mówił o 13-tej emeryturze, która jego zdaniem powinna być związana z długością pracy.

— Ludzie powinni mieć jak najwięcej zachęt, aby jak najdłużej pozostawać na rynku pracy — tłumaczył Adam Szłapka.

Szef Nowoczesnej ma nowe ambitne plany. Zapowiedział, że jego partia zamierza współpracować z Lewicą, jeżeli chodzi o składanie projektów ustaw o świeckim państwie. Opowiedział się również za liberalizacją prawa aborcyjnego.

—  Na pewno nie można zaostrzyć prawa aborcyjnego. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś z Koalicji Obywatelskiej zagłosował z zaostrzeniem. Dobre projekty liberalizujące prawo aborcyjne powinny być rozważane — ocenił Szłapka.

Przeczytaj również:  Poważny wypadek w pow. Grójeckim. Kilka osób rannych

Jak podkreślił, temat ten powinien nieodłącznie wiązać się z edukacją i bezproblemową dostępnością do psychologa i lekarza.

— Nie można udawać, że problemu aborcji w Polsce nie ma — mówił politolog.

Nie ukrywał, że Nowoczesna już przygotowała projekt ustawy o związkach partnerskich.

— Będziemy przekonywać innych posłów w KO, żeby taki projekt złożyć, i mam nadzieję, że przynajmniej 15 posłów uda się przekonać — zaznaczył lider partii.

 

źródło: wpolityce.pl, youtube.com

(Visited 155 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj