Donald Tusk wciąż jest bardzo aktywny politycznie. Od niedawna postanowił również rozwijać karierę pisarską. Polityk podczas szukania zdjęć do swojej książki, będącej przede wszystkim osobistym dziennikiem, natknął się na zdjęcie wnuków, którzy odwiedzili go w Brukseli.

Donald Tusk już za kilka dni rozstanie się ze stanowiskiem szefa Rady Europejskiej. W grudniu będzie miała premiera jego najnowszej książki pt. „Szczerze”, w której polski polityk opisał wszystkie lata spędzone w Brukseli.

Były premier podzielił się na Instagramie zdjęciem dwóch wnuków, na którym znalazła się również flaga Unii Europejskiej oraz obrazek z napisem „Konstytucja”.

— Szukając zdjęć do mojej książki „Szczerze”, trafiłem na coś takiego. Wnuki w Brukseli — powiedział przewodniczący RE.

Polityk coraz częściej dzieli się swoim życiem prywatnym i otwiera się przed internautami. Jeszcze w październiku po wizycie u papieża Franciszka zamieścił zdjęcie pokazujące po raz pierwszy jego kilkumiesięczną wnuczkę, a córkę Kasi Tusk.

Wydawnictwo zapowiada książkę Donalda Tuska w wyjątkowych słowach.

—  Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu. W książce znajdziemy też wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona. Ale „Szczerze” to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem — czytamy na stronie wydawnictwa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Szukając zdjęć do mojej książki „Szczerze”, trafiłem na coś takiego. Wnuki w Brukseli.

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

źródło: fakt.pl

(Visited 59 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wyniki exit-poll wyborów we Włoszech. Szykuje się polityczne trzęsienie ziemi w UE?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj