Prof. Adam Glapiński, który rozmawiał z „Gazetą Polską” w dalszym ciągu nie odpuszczał Donaldowi Tuskowi.

– Zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro – powiedział prezes NBP.

Podkreślił przy tym, że Tusk, gdy tylko zrealizuje powierzone mu zadania, wróci do Brukselu, by ponownie zostać szefem Komisji Europejskiej. Ponadto skoncentruje się na budowie państwa europejskiego.

Adam Glapiński nie odpuszcza Tuskowi

– W Bazylei, gdzie odbywają się co dwa miesiące regularne spotkanie banków centralnych, głównie rozmawia się na temat sytuacji finansowej na świecie. Oczywiście, podobnie jak przy okazji spotkań innych gremiów, w kuluarach dyskutuje się też o polityce międzynarodowej. I od jakiegoś roku mówi się, że zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro – wyjawił Glapiński.

– Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego. Rozważane są tylko kandydatury Tuska i Kristaliny Georgiewej, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jako reprezentantów Europy Centralnej – dodał prezes NBP.

Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto by pomyślał! Niemcy stworzyli fundację, aby ominąć sankcje na Nord Stream 2?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poszła na grzyby i dokonała strasznego odkrycia. O wszystkim poinformowała służby

źródło: Gazeta Polska

(Visited 102 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj