— Jak przyjdzie pora, to zaczniemy szczepić przymusowo — powiedział prof. Andrzej Horban, główny doradca ds. pandemii koronawirusa przy premierze Mateuszu Morawieckim.

Jak przyjdzie pora, to zaczniemy szczepić przymusowo. Mam nadzieję, że rząd podejmie decyzję, by szczepienia były przymusowe mówi Andrzej Horban.

Profesor prognozuje również, jaki przebieg w jego opinii będzie miała nadchodząca czwarta fala pandemii. Naukowiec przyznaje, że ta… Będzie dużo łagodniejsza od poprzednich.

Kilka, kilkanaście tysięcy. Przypomnę, że mieliśmy około 30 tysięcy zakażeń dziennie, to było horrendum. Myślę, że nie będzie nawet 15 tysięcy. To zależy od wielu czynników. Teraz mamy totalne rozprężenie stwierdził Horban.

Przymus szczepień według Horbana

Główny doradca premiera wyznał również, że najchętniej wprowadziłby przymus szczepień dla Polaków.

Ręka nas świerzbi, żeby rekomendować obowiązek szczepień dla niektórych grup, które są narażone na zakażenia wyznał. Jak tylko przyjdzie pora, to zaczniemy szczepić przymusowo zapowiedział naukowiec.

Mam nadzieję, że rząd podejmie taką decyzję, by te szczepienia były przymusowe mówił. Jesteśmy podzieleni, bo są osoby, które uważają, że wystarczającą karą jest fakt zachorowania, czasami ta kara jest śmiertelna ocenił ekspert rządu.

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

— Póki mamy po 200 zakażonych dziennie to możemy skupić się na przekonywaniu (do szczepień) — powiedział prof. Horban. — Przy 1000 przypadkach dziennie przestaniemy bić na alarm. Będziemy bardzo wyraźnie wprowadzać ograniczenia

Przeczytaj również: Joe Biden nie może się doczekać swojej trzeciej dawki szczepienia: „Już najwyższy czas!”

Przeczytaj również: Hołowni zarzucono bratanie się z PiS-em i Konfederacją. Lider Polski 2050 zabrał głos [WIDEO]

Źródło: TVN24/Nczas

(Visited 2 684 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj