Senator Jan Maria Jackowski wykluczony z klubu PiS

A jednak. Milicja będzie sprawdzać noszenie maseczek

Władze stolicy Białorusi poinformowały, że milicja w Mińsku będzie monitorować, czy obywatele noszą maseczki i dostosowują się do restrykcji pandemicznych.

Mińska milicja przewiduje wysokie kary za brak dostosowania się do wymogów noszenia maseczek w miejscach publicznych i niedostosowywania się do nałożonych obostrzeń covidowych.

Na Białorusi obowiązek noszenia maseczek obowiązuje od 9 października. Nakaz zakrywania ust i nosa przestrzegany ma być w sklepach, zakładach żywienia zbiorowego, punktach usługowych, w tatrach, kinach, podczas imprez masowych, na stadionach, w zakładach, placówkach zdrowia, aptekach i innych obiektach.

Kierownicy różnych obiektów i struktur powinni zapewnić kontrolę nad przestrzeganiem noszenia maseczek i zachowaniem dystansu 1-1,5 m. Przestrzeganie tych zasad będzie monitorowane, w tym z udziałem milicji. Na początku osoby łamiące przepisy będą po prostu przekonywane, potem możliwa będzie odpowiedzialność — przekazano w komunikacie władz miasta, które przytacza agencja Interfax-Zachód.

Przeczytaj również: Będzie więcej żołnierzy Wojska Polskiego na granicy. Szef MON zdecydował [WIDEO]

Przeczytaj również: Aleksander Kwaśniewski o konflikcie z Unią: To jeden z najsmutniejszych dni, jakie przeżyłem w Polsce

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these