propolski.pl: Aż 926 odczynów po szczepionce na COVID-19. Ból głowy, omdlenie, duszność i wiele, wiele więcej

Aż 926 odczynów po szczepionce na COVID-19. Ból głowy, omdlenie, duszność i wiele, wiele więcej

Państwowa Inspekcja Sanitarna otrzymała dotąd informacje o 926 niepożądanych odczynach po szczepieniach przeciwko COVID-19. Dotychczas odnotowano 789 łagodnych.

Szczepienia na COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia, a dotychczas wykonano już ich około 1,2 miliona. Pierwszy z niepożądanych odczynów poszczepiennych zgłoszono już 30 grudnia 2020 r. w powiecie kaliskim (województwo wielkopolskie). U zaszczepionej kobiety wystąpiło zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Przeczytaj również: Piekło zamarzło. Małgorzata Rozenek krytykuje feministki: „Jest pewna grupa kobiet, która…”

Do początku lutego Państwowa Inspekcja Sanitarna przyjęła informacje o 926 odczynach, w tym 780 łagodnych, objawiających się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.

Pozostałe, poważniejsze odczyny, jakie zgłoszono, to m.in. omdlenie, ból głowy, duszność, gorączka, powiększenie węzłów chłonnych, wymioty, a także zawroty głowy.

Przeczytaj również: Morawiecki: Najważniejsze pytanie nie brzmi, kiedy Polska i Europa wyjdą z kryzysu, ale…

Źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these