propolski.pl: 10 ciekawostek o Donaldzie Tusku

10 największych ciekawostek o Donaldzie Tusku. Zaskakujące fakty z życia byłego premiera [GALERIA]

  1. Donald Franciszek Tusk przyszedł na świat 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Jego ojciec był stolarzem, a matka sekretarką w gdańskiej Akademii Medycznej. Imię dostał po ojcu, który zmarł, gdy młody Tusk był jeszcze w szkole podstawowej. Były premier ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, a później studiował historię na Uniwersytecie Gdańskim. Studia ukończył w 1980 roku, w a ich trakcie zaangażowany był w działalność opozycyjną. Działał w Studenckim Komitecie Solidarności na Uniwersytecie Gdańskim i motywował ludzi, by zajmowali się kolportażem niecenzurowanych wydawnictw.
Donald Tusk
European People’s Party, CC BY 2.0

2. Donald Tusk nie miał najlepszych relacji ze swoim ojcem. Ten był człowiekiem bardzo wymagającym i surowym dla małego Donalda. Często sięgał po pas i stosował kary. Donald Tusk wielokrotnie podkreślał, że od tamtego czasu doskonale wie, co znaczy słowo „wybór”. Ojciec najczęściej kazał mu wybierać pomiędzy pasem cienkim lub grubym. Ojciec Tuska zmarł w wieku 42 lat, gdy ten uczęszczał jeszcze do szkoły podstawowej.

European People’s Party, CC BY 2.0

3. Były premier w 1978 roku wziął ślub z Małgorzatą Sochacką, z którą poznał się podczas studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Uczucie między parą kwitło, więc zdecydowali się na ślub na III roku studiów, zaledwie po trzech miesiącach znajomości. W 2005 roku powiedzieli sobie tak przed ołtarzem, zawierając sakramentalny związek małżeński w Kościele katolickim, który pobłogosławił arcybiskup Gocłowski. Donald Tusk jest szczęśliwy ze swoją żoną po dziś dzień. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci. Syn Michał ur. 1982 r. był pracownikiem w „Gazecie Wyborczej”, jak również zajmował stanowisku w dziale analiz i marketingu w porcie lotniczym Gdańsk. Prowadził również własną działalność związaną z usługami public relations. Córka Katarzyna ur. 1987 r. jest blogerką modową.

Instagram.com/donaldtusk

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these