propolski.pl: Donald Tusk

„Zreflektowali się po moim wystąpieniu”. Tusk jest zachwycony

Bardzo się cieszę, że po mojej takiej dość, publicznej interwencji prezes Kaczyński zdecydował się na taką zapowiedź, że zablokuje te podwyżki płac dla władzy – powiedział lider PO Donald Tusk.

Były premier jest przekonany, że dzięki jego zdecydowanym działaniom udało się odwieść rządzących od powyższego pomysłu.

Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat podwyżek dla polityków, mówiąc, że jest ich zdecydowanym przeciwnikiem.

Donald Tusk nie przepuścił Kaczyńskiemu

Słowa prezesa PiS skomentował Donald Tusk, który w czasie wykładu w Olsztynku obwieścił, że to dzięki niemu udało się na początku nagłośnić, a później zablokować podwyżki. Polityk nie krył wielkiej radości i satysfakcji.

– Bardzo się cieszę, że po mojej takiej dość, publicznej interwencji prezes Kaczyński zdecydował się na taką zapowiedź, że zablokuje te podwyżki płac dla władzy – podkreślił Tusk.

– Na wszelki wypadek poprosiłem klub, szefa klubu PO, żeby przygotował projekt ustawy, jednozdaniowej, która zagwarantuje, nie będzie tylko wypowiedzią prasową, ale zagwarantuje, że tych podwyżek dla władzy w tym czasie, kiedy jest drożyzna, nikt nie da. Cieszę się, że zreflektowali się moi oponenci po tym moim wystąpieniu i wycofają się, tak sądzę, a jak nie, to ich zmusimy do tego, z tych podwyżek dla ludzi władzy – dodał.

W czasie rozmowy z dziennikarzami były premier krytykował stan finansów państwa. O wszystko obwinił rządzących. Tu wspomniał o inflacji i szalejących cenach, które biją po kieszeniach Polaków.

– Dzisiaj rozmawiamy o pieniądzach dla Polski i dzisiaj też mamy kolejny odczyt polskiej inflacji, drożyzny. Znowu na poziomie 15,5%. To rzecz niebywała i skandaliczna, że ci, którzy dzisiaj rządzą, PiS-owska władza, w tak niefrasobliwy, nieodpowiedzialny sposób powtarzają jakby rzeczy zupełnie niezrozumiałe i nie do zaakceptowania dla Polek i Polaków, to znaczy, że te pieniądze europejskie tak naprawdę ich nie interesują – zauważył.

– Nie są w stanie zabezpieczyć dzisiaj podstawowych interesów w tym finansowych, fundamentalnych interesów czy takiego wręcz bezpieczeństwa egzystencjalnego polskich rodzin i równocześnie mówią, że te setki miliardów złotych ich właściwie nie interesują, bo to oczywiste kłamstwo – dodał Donald Tusk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejny skromny dowód popularności”. Ziemkiewicz pojawił się w Simpsonach!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mentzen ostro o socjalizmie i UE: „Przez politykę UE, niedługo nie będzie się w Europie niczego produkować”

źródło: Interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these