propolski.pl Papież Franciszek

Żony dwóch ukraińskich oficerów podeszły do papieża Franciszka. Jego odpowiedź była krótka

Papież Franciszek spotkał się z żonami dwóch ukraińskich oficerów z pułku Azow. Duchowny w ostatnim czasie wygłaszał wiele kontrowersyjnych słów w kwestii wojny na Ukrainie.

Niedawno w wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera” papież Franciszek podkreślił, że „szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO” mogło przyczynić się do wybuchu wojny.

Na głowę Kościoła wylała się wówczas fala hejtu. Zaczęto zastanawiać się, czy ze słowami papieża należy się zawsze zgadzać.

W środę papież spotkał się z żonami dwóch ukraińskich oficerów z pułku Azow. Jego żołnierze bronią aktualnie terenu stalowni Azowstal w Mariupolu.

Kateryna — żona Denisa Prokopenko oraz Julia — żona Arsenija Fedosivka poprosiły o pomoc papieża. O szczegółach poinformowała dziennikarka Eva Fernandez.

Na początku kobiety wysłały list do duchownego i poprosiły o podjęcie działań w kwestii ewakuacji i ratowania ludzi przebywających w zniszczonym Mariupolu.

Kobiety przyszły na plac Świętego Piotra i podeszły do papieża, by z nim porozmawiać. Poprosiły, by przyjechał na Ukrainę i przemówił do rozsądku Władimirowi Putinowi.

Papież rzekomo odpowiedział im, że będzie się za nich modlić. Jedna z kobiet zaznaczyła, że w Mariupolu śmierć poniosło już wiele osób, jednak nie udało się ich pochować zgodnie z tradycją chrześcijańską.

Ukrainki wiele razy powtarzały, że prosiły papieża o wsparcie, ponieważ sytuacja obywateli w Mariupolu jest bardzo trudna.

— Mamy nadzieję, że to pomoże uratować naszych mężów, żołnierzy, którzy są w Azowstalu w Mariupolu. Mamy nadzieję, że spotkanie da nam szansę uratowania ich życia — mówiły kobiety.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemiecki historyk jest zdania, że Niemcy powinny zapłacić Polsce reparacje

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk atakuje ministra: „Droższy nawet niż czereśnie” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk atakuje ministra: „Droższy nawet niż czereśnie” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemiecki historyk jest zdania, że Niemcy powinny zapłacić Polsce reparacje

źródło: o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these