W sierpniu media obiegła zaskakująca informacja. Córka prezydenta Kinga Duda została doradcą społecznym swojego ojca. Jej miejsce chciała zająć prawniczka z Łodzi, Anna Rakowska-Trela, która prywatnie jest żoną posła Lewicy.

— W sierpniu Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy, została doradcą społecznym swojego ojca. W jej ślady chciała pójść prawniczka z Łodzi, żona posła Lewicy Anna Rakowska-Trela.

— Proszę o rozważenie także mojej kandydatury do pełnienia tej jakże zaszczytnej funkcji. Krąg doradców społecznych Prezydenta RP poszerza się. Sumienie podpowiada, że obowiązkiem prawnika i konstytucjonalisty jest skorzystać z tej okazji i się zgłosić! Wszak wolontariatu się nie boję. Mam nadzieję, że w ramach współpracy, którą podejmiemy w razie przyjęcia mojego zgłoszenia, uda się nam wspólnie wypracować drogę powrotu do przestrzegania w działaniach Prezydenta RP Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej — napisała w liście Rakowska-Trela.

Zobacz również: Aleksander Kwaśniewski chwali powołanie Kingi Dudy na doradcę prezydenta. Padły mocne słowa

Chętna na stanowisko doradcy społecznego prezydenta jest doktorem habilitowanym nauk prawnych oraz wykładowcą na Uniwersytecie Łódzkim. Wielokrotnie krytykowała Andrzeja Dudę za „łamanie Konstytucji”.

Czy w obliczu takiej różnicy zdań ma szansę zostać doradcą Andrzej Dudy? Wszystko wskazuje na to, że nie.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 199 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj