Odszedł kolejny polityk związany z obozem rządzącym PiS. Jan Szyszko był ministrem środowiska w rządzie Prawa i Sprawiedliwości w latach 2015-2018, w gabinetach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Wiadomość o śmierci polityka przekazał prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jan Szyszko urodził się 19 kwietnia 1944 w Starej Miłośnie. Ukończył Wydział Leśny Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego. Na tej samej uczelni uzyskał stopień doktora oraz doktora habilitowanego nauk leśnych. W 2001 został profesorem. Szyszko w historii III RP trzykrotnie nosił tekę ministra. W latach 1997-1999 pełnił funkcję ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka. Następnie pracował jako minister środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego w latach 2005-2007. Do najwyższych urzędów państwowych powrócił również w latach 2015–2018 w gabinetach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. Według najnowszych informacji, Szyszko zmarł prawdopodobnie na zator płuc.

— Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua… — poinformował PAD na Twitterze.

źródło: Do Rzeczy

(Visited 112 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj