Prezes PZPN Zbigniew Boniek został we wtorek ponownie wybrany do Komitetu Wykonawczego UEFA. Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej zasiada we władzach europejskiej federacji od roku 2017.

— Na dzisiejszym Kongresie UEFA w szwajcarskim Montreux Zbigniew Boniek został wybrany przez Komitet Wykonawczy wiceprezydentem Europejskiej Unii Piłkarskiej — czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej w mediach społecznościowych.

Komitet Wykonawczy UEFA odpowiada między innymi za wybór organizatorów najważniejszych imprez w świecie futbolu, takich jak mistrzostwa Europy, finały Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Do obowiązków Bońka należeć będzie również piecza nad rozdziałem środków pomocowych.

Najwyższy organ wykonawczy UEFA tworzą m.in. prezydent UEFA, 16 innych członków wybieranych przez Kongres UEFA oraz dwóch działaczy wyłonionych przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) i jeden przez Ligi Europejskie (EL).

Kadencja członków KW UEFA liczy cztery lata. Zbigniew Boniek jest drugim Polakiem w historii Komitetu Wykonawczego UEFA. Wcześniej wiceprezydentem organu był Leszek Rylski w latach 1956-1964 oraz 1966-1968. Rylski zmarł w 2015 w wieku 95 lat.

Przeczytaj również: Premier zapowiada powrót do normalności. Jest jednak jeden warunek, który nie spodoba się sporej części Polaków

Przeczytaj również: Nieoficjalnie: Ten nakaz nie zostanie prędko zniesiony. Godziłoby to w wizerunek i plany rządu

Źródło: Tysol

(Visited 208 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Czy Polacy uklękną przed Black Lives Matter? Rzecznik PZPN rozwiał wątpliwości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here