Najnowszy sondaż Social Changes nie pozostawia złudzeń. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, to zdecydowanym liderem na tle innych formacji byłoby niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość.

Oddanie głosu na partię rządzącą zadeklarowało 37 proc. respondentów, a w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań. Formacją, która straciłaby najwięcej, jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Na drugim miejscu rankingu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc. głosów ankietowanych.

Na trzecim miejscu uplasowała się lawinowo tracąca poparcie Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wskazało 12 proc. badanych. Oznacza to 4 proc. spadek dla partii byłego prezentera TVN, który zapewne nie spodziewał się aż tak dramatycznego obrotu spraw.

Zyskuje za to Konfederacja, na którą chce głosować 9 proc. respondentów, natomiast Lewica zanotowała już tylko 7 proc. Jeżeli chodzi o Polskie Stronnictwo Ludowe, to zdobyło ono poparcie na poziomie 2 proc., przez co nie miałoby szans na wejście do Sejmu.

Dokładnie taki sam wynik uzyskało Kukiz’15 oraz Porozumienie, które również znalazły się poza Parlamentem.

Sondaż przeprowadzono metodą CAWI na grupie 1063 osób w dniach od 10 do 13 września 2021 roku.

Przeczytaj również:  Żukowska opowiada o ideach zielonej lewicy. Mazurek wybuchł: „Gdzie jest sens w lewicowej myśli w praktyce?” [WIDEO]

Zobacz również: Czy Braun przeprosi ministra zdrowia za swoje skandaliczne słowa? Korwin-Mikke postawił warunek

Zobacz również: Paweł Kukiz zgasił dziennikarkę Wyborczej: „Z Pani gazetą nie będę rozmawiał!” [WIDEO]

Źródło: tvp.info, wMeritum.pl

(Visited 665 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj