Strona główna Polska Nowy zaskakujący sondaż. PiS liderem, Koalicja Polska i Lewica na granicy progu

Nowy zaskakujący sondaż. PiS liderem, Koalicja Polska i Lewica na granicy progu

5 min czytania
0
0
3,339
Nowy sondaż - PiS

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez CBOS nie pozostawia złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie utrzymuje się na prowadzeniu z 46 proc. wynikiem. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 20 proc.

Prawdziwą niespodzianką sondażu okazała się Konfederacja, na którą zadeklarowało się głosować 6 proc. ankietowanych. Na granicy progu wyborczego znalazły się Koalicja Polska oraz Lewica z dużo niższym wynikiem 5 proc. Inną partię wskazało 1 proc. badanych, a odpowiedź „trudno powiedzieć” 13 proc. 4 proc. całkowicie odmówiło odpowiedzi.

Jak wynika z sondażu, chęć wzięcia udziału w wyborach zapowiedziało 82 proc. ankietowanych.

— Zapewne epidemiczne i polityczne perturbacje związane z terminem wyborów prezydenckich, a w konsekwencji nieustannie podtrzymywane wśród Polaków napięcie polityczne, sprawiły, że w badaniu przeprowadzonym na przełomie maja i czerwca rekordowe ponad cztery piąte ankietowanych (82 proc.) zapowiedziało, że chciałoby wziąć udział w ewentualnych wyborach do Sejmu i Senatu.

Zobacz również: Najnowszy sondaż Kantar. PiS niezmiennie na pozycji lidera. Zaskakujący wynik Konfederacji

Badanie na tradycyjnej próbie zostało zrealizowane po przeszło dwóch miesiącach przerwy spowodowanej obostrzeniami związanym z epidemią koronawirusa. W związku z utrzymującą się nadal na podobnym poziomie liczbą zachorowań na COVID-19 treść pytania o frekwencję wyborczą uległa niewielkiej modyfikacji. Zapytaliśmy Polaków, czy w najbliższą niedzielę wzięliby udział w hipotetycznych wyborach parlamentarnych, przy założeniu, że nie ma już pandemii. Tylko co jedenasty z badanych nie jest pewny, czy wziąłby udział w tych wyborach, taki sam odsetek odrzuca możliwość uczestniczenia w ewentualnym głosowaniu (po 9 proc.) — czytamy w opracowaniu sondażu CBOS.

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1308 osób w dniach od 22 maja do 4 czerwca 2020 r.

źródło: niezalezna.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  "Uwierzyli w trzy wybuchy na pokładzie Tupolewa...". Włodzimierz Matuszak o wyborcach PiS
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Wojciech Cejrowski złożył jasną deklarację ws. II tury i zamieścił nagranie „w kiblu”

Wojciech Cejrowski w niekonwencjonalny sposób zabrał głos ws. II tury wyborów prezydenckic…