Choć dotychczasowo odkryte warianty koronawirusa takie jak „delta” czy „lambda” mają stanowić poważne zagrożenia dla ludzkości, na horyzoncie pojawia się COVID-22. Zdaniem immunologa dr Sai Reddy, ludzkość powinna przygotować się na zupełnie nową odmianę koronawirusa.

Odmiana ta, zwana nieoficjalnie COVID-22 miałaby pojawić się już w przyszłym roku i nieść „duże ryzyko”. W sprawie wypowiedział się naukowiec z Zurychu dr Sai Reddy.

Immunolog z Zurychu ostrzegł, że jest „nieuniknione”, że warianty, które już istnieją — takie jak Delta (Indie), Beta (RPA) i Gamma (Brazylia) połączą się i stworzą jeden „super wirus”.

COVID-22 może stać się gorszy niż to, czego jesteśmy świadkami teraz — ostrzega ekspert. — Jeśli taki wariant się pojawi, musimy go rozpoznać tak wcześnie, jak to możliwe, a producenci szczepionek muszą szybko dostosować szczepionkę – stwierdził.

Pojawienie się tego nowego wariantu jest dużym ryzykiem. Musimy się na to przygotować — dodaje profesor. To będzie duży problem w nadchodzącym roku.

Obecne warianty koronawirusa naukowiec nazywa COVID2021. Lekarz wymienia i wyróżniki np. o delcie mówi, że jest bardziej zaraźliwa.

Przeczytaj również: „Wolałbym, żeby…”. Trzaskowski zapytany o skandaliczne słowa Frasyniuka

Przeczytaj również: Kukiz nie wytrzymał: „Przestań ludziom kit wciskać! Chodzi wam o to, by przejąć z Frasyniukiem i Jachirą Państwo Polskie”

Źródło: The Sun/Nczas

(Visited 2 456 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj