propolski.pl: Zakup Bitcoina tuż za rogiem

Zakup Bitcoina tuż za rogiem

Dostępność, wygoda i prostota. Trzy czynniki decydują o popularności usług w dzisiejszych czasach. Te wymogi obowiązują także na rynku kryptowalut. Jak poradzili sobie z nimi liderzy rynku krypto?

Wpłatomaty i bankomaty obsługujące kody BLIK

By dokonać transakcji zakupu kryptowaluty, musisz skorzystać z wpłatomatu. Do sprzedaży przez kryptowaluty wystarczy bankomat. Przypominamy, iż podstawowa różnica pomiędzy bankomatem a wpłatomatem polega na możliwości wniesienia wpłaty gotówkowej. Każde z urządzeń musi być przystosowane do obsługi kodów BLIK. Jest to genialne rozwiązanie dla osób, które nie mają w swoim mieście kantoru stacjonarnego.

Łatwość i prostota, czyli zakup kryptowaluty krok po kroku

Na swoim blogu Kanga Exchange podaje prostą instrukcję zakupu kryptowaluty z wykorzystaniem wpłatomatu przy pomocy kodu BLIK. Warunkiem koniecznym zawarcia transakcji jest posiadanie konta, np. na Kanga Exchange. Przed pójściem do wpłatomatu należy skontaktować się z operatorem usługi bankomatowej (w przypadku Kangi jest to numer +48 58 573 33 36 lub na Telegramie @KangaBankomaty) i ustalić szczegóły transakcji, czyli ile i jaką kryptowalutę chcemy kupić. Następnie operator przekazuje nam kod BLIK do wpłaty środków we wpłatomacie, którego używamy do potwierdzenia zakupu. Następnym krokiem jest wygenerowanie hasła z aplikacji do obsługi konta krypto.

– Wpłacone przez Ciebie środki natychmiastowo są księgowane na koncie, w efekcie czego operator przechodzi do finalizacji transakcji. W tym celu prosi Cię o kod z aplikacji Kanga Wallet (generujesz go w zakładce „Kantory”, klikając w przycisk „Generuj kod”). Kod służy do rozpoznania portfela, na którym mają być zapisane kupione przez Ciebie kryptowaluty – podpowiadają eksperci z Kangi.        

Sprzedaż kryptowaluty w bankomacie z BLIK-iem

Sprzedać kryptowalutę w bankomacie możemy na dwa sposoby: przy użyciu kodu BLIK lub BONU, w zależności od tego, czy posiadamy konto np. na Kanga Exchange, czy też nie.

Jeśli posiadamy konto na giełdzie sprzedaży kryptowalut, dokonujemy transakcji w bankomacie za pomocą wygenerowanego kodu, w przypadku Kanga Exchange znajdziemy go na Kanga Wallet. Kontaktujemy się z operatorem i ustalamy parametry transakcji. Następnie w aplikacji Kanga Wallet w zakładce „Kantory” wybieramy przycisk „Generuj kod”. Uzyskany kod podajemy operatorowi. W zamian od operatora otrzymujemy kod BLIK, dzięki któremu potwierdzimy transakcję na klawiaturze bankomatu.

Jeśli nie mamy konta na giełdzie, Kanga Exchange rekomenduje prosty sposób: możemy wejść  na stronę www.bon.kangakantor.pl, zaznaczyć interesującą nas opcję (do wyboru BTC, ETH, USDT i USDC) i wygenerować dla niej adres, na który następnie wyślemy kryptowalutę.

– W tym przypadku musimy pobrać lub zapamiętać dane BONU: identyfikator i PIN. Bez tych danych nie będziesz mógł wykorzystać środków zgromadzonych na BONIE – przypominają specjaliści z Kanga Exchange.

Reszta czynności wygląda podobnie jak w pozostałych przypadkach. Podajemy operatorowi identyfikator i PIN BONU, a on podaje kod BLIK do wypłaty środków.

Eksperci z Kanga Exchange przypominają o dziennym limicie transakcji w wysokości 4 000 PLN.

Sprzedaż i zakup kryptowaluty nie musi być wcale czynnością trudną i skomplikowaną. Powszechny dostęp do bankomatów i wpłatomatów obsługujących kody BLIK jest w tej chwili normą. Dzięki połączeniu różnych technik obsługi operacji bezgotówkowych i gotówkowych stworzony został zintegrowany, przyjazny dla użytkownika system dysponowania kryptowalutą, dostępny niemal za każdym rogiem. Kanga prowadzi też kampanię społeczną „Nie Pie(p)rz” przestrzegającą przestępców przed próbami prania pieniędzy w obszarze kryptowalut. Co ciekawe, tu najczęściej zawsze pozostaje jakiś wirtualny ślad do konkretnej osoby stojącej za takimi działaniami.

Źródło: kanga.exchange/pl/

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these