propolski.pl: Minister zdrowia ostrzega: "Czwarta fala pandemii to prawdopodobny scenariusz"

Zabawa na Sylwestra? Zapomnij. Minister zdrowia: wprowadzamy kwarantannę narodową [WIDEO]

Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o konieczności wprowadzenia kwarantanny narodowej. Oznacza to wielkie zmiany dla nas wszystkich, m.in. zamknięcie hoteli, stoków narciarskich i ogólnie większości gałęzi handlu. Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową — powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Polityk przyznał, że nie wykluczone są kolejne obostrzenia, a przed nami wyjątkowo trudne dni i tygodnie.

— W związku z tym od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Zamykamy hotele, także na podróże służbowe — mówił Niedzielski, wyjaśniając, że będą one dostępne jedynie dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych czy ośrodków COS.

Wyjątkiem będą tutaj hotele pracownicze. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że od 28 grudnia do 17 stycznia nie będą czynne galerie handlowe, za wyjątkiem sklepów spożywczych oraz drogerii. Rząd wprowadza również ograniczenia w przemieszczaniu się od godz. 19.00 31 grudnia do godz. 6.00 1 stycznia.

Zobacz również: Prezydent Francji Emmanuel Macron zakażony koronawirusem

Niedzielski z niepokojem zauważył, że widmo trzeciej fali będzie równoznaczne z niewydolnością służby zdrowia: — Jeśli to widmo się zmaterializuje, to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie — kontynuował. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że pojawiło się 11 953 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce w ciągu ostatniej doby. To mniej o ok. 1,8 tys. przypadków niż jeszcze tydzień temu i ok. 0,5 tys. mniej niż wczoraj. Padła również informacja o 431 zgonach.

Poniżej cała konferencja Ministerstwa Zdrowia:

źródło: business.com.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these