24 lutego o godz. 4 nad ranem Władimir Putin wydał rozkaz ataku militarnego Rosji na Ukrainę. Okazuje się, że wielu obywateli tego kraju popiera działania prezydenta, a w efekcie cały konflikt.

Rosja zaatakowała Ukrainę z lądu, morza i powietrza. W wielu ukraińskich miastach doszło do wybuchów, chociażby w Charkowie, Odessie czy Kijowie. Pisaliśmy o tym szerzej, jak tysiące ludzi usiłuje uciec przed atakami w bezpieczniejsze miejsce.

Prezydent Ukrainy ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w całym kraju. Komentarz w tej sprawie zostawił również prezydent USA Joe Biden, nazywając rosyjskie działania „niesprowokowanym i nieuzasadnionym atakiem”.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ostrzegła, że na Rosję zostaną nałożone poważne sankcje, które odbiją się na całej gospodarce.

Jeden z mieszkańców Moskwy ledwo powstrzymywał łzy mówiąc, jak bardzo współczuje Ukraińcom. Całą sytuację określił jako „trudną i bolesną”. Ponadto dodał, że Władimir Putin jest „szalonym człowiekiem”.

Zobacz również: Wojska rosyjskie przedostały się do obwodu kijowskiego. Loty rosyjskich myśliwców w okolicach Kijowa [WIDEO]

Zobacz również: Krzysztof Jackowski opowiedział o planach Putina: „Duszenie Europy może się pogłębiać”

źródło: o2.pl, Twitter.com

(Visited 938 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sejm podjął decyzję ws. Grzegorza Brauna. Chodzi o immunitet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj