Strona główna Polska „Wyłącz telewizor, włącz myślenie”. Konrad Berkowicz z Konfederacji podjął wyzwanie #hot16challenge

„Wyłącz telewizor, włącz myślenie”. Konrad Berkowicz z Konfederacji podjął wyzwanie #hot16challenge

4 min read
0
0
787
Konrad Berkowicz

Coraz więcej posłów, celebrytów i aktorów podejmuje się wyzwania #hot16challenge. Tym razem swój klip zaprezentował Konrad Berkowicz, który nawiązał do kontrowersji wokół występu Janusza Korwin-Mikkego. Wyzwanie #hot16challenge osiągnęło niebywałą popularność w sieci.

Dzięki niemu udało się zgromadzić już ponad 3 miliony złotych na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z epidemią koronawirusa. Swoich sił spróbowali do tej pory m.in.: prezydent Duda, RPO Adam Bodnar czy Janusz Korwin-Mikke. Do grona debiutujących raperów dołączył także poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, który nagrał swoją wersję.

Zobacz również: Najnowszy sondaż Kantar. PiS niezmiennie na pozycji lidera. Zaskakujący wynik Konfederacji

Swój utwór rozpoczął od cytatu Czesława Miłosza: „Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz/ Nie zajrzeli do dupy — właśnie tam miałem socjalizm”. Parlamentarzysta nawiązał również do partii rządzącej i pozostałych ugrupowań.

— Ten kawałek to jest diss, ale nie tylko na PiS/ Czy pobożni czy bezbożni, wszyscy są socjalistami/Chcą kupować od nas głosy — naszymi kieszeniami – słyszymy w utworze.

Berkowicz odniósł się także do występu Janusza Korwin-Mikkego, po którego opublikowaniu wybuchła prawdziwa burza w mediach.

— Korwin śpiewa: socjaliści/ Muszą wisieć zamiast liści/ Ty uważaj, bo się ziści/ Jego mowa nienawiści — powtórzył Berkowicz.

Zgodnie z zasadami wyzwania Berkowicz wytypował kolejne osoby do #hot16challenge: Roberta Makłowicza oraz Jacka Kurskiego.

źródło: wmeritum.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Szokujące słowa Trzaskowskiego: "Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele już zostało"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Tomasz Lis nie kryje oburzenia ułaskawieniem Jana Śpiewaka: “Zła decyzja”

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił aktywistę Jana Śpiewaka, co nie spodobało się wielu osobo…