Wiceszef klubu PO i przewodniczący partii w Warszawie wypowiedział się na temat nowych planów Borysa Budki. – Będziemy partią centrową, nowy szef PO Borys Budka, mówił mocno, że wrócimy do korzeni, do wspierania przedsiębiorców, do kwestii związków partnerskich-powiedział Marcin Kierwiński.

Poseł przy okazji skompromitował się, ponieważ zaprzeczył wypowiedzianym słowom, które wszyscy usłyszeli kilka sekund wcześniej. Borys Budka wygrał wybory na przewodniczącego partii i uzyskał 78,77 proc. poparcia. Poseł Marcin Kierwiński podczas wywiadu w Radio Plus ocenił, że nowy szef PO jest „bardzo dobrze postrzegany przez opinię publiczną”, jak również jest jedną z twarzy walki z PiS.

Polityk jest przekonany, że Budka odbuduje podupadły autorytet Platformy i zaprowadzi ją do sukcesu poprzez naprawę struktur niemal we wszystkich powiatach w Polsce.

— Byliśmy tam kiedyś, teraz nas w niektórych powiatach po prostu nie ma — mówił Kierwiński.

Wiceszef klubu PO odpowiedział również na pytanie, czy Platforma będzie mniej, czy bardziej liberalna.

— Będziemy partią centrową. To, co mówił bardzo mocno Borys Budka — wrócimy do korzeni.

Przeczytaj również:  Hołownia domaga się nowego rządu. Powiedział, co należy zrobić w ciągu 100 dni

Borys Budka mówił, chociażby o kwestii odnowy deklaracji ideowej Platformy Obywatelskiej. Dziennikarz zauważył, że skoro partia jest w centrum, to w jaki sposób i „skąd wróci do korzeni”, czy z centrum do centrum.

— Nie użyłem tego słowa powrotu do korzeni” — zaprzeczył zmieszany poseł.

— Użył pan poseł — powtórzył redaktor Jacek Prusinowski.

— Nie, nie użyłem dzisiaj — twardo zaprzeczał Kierwiński.

— Dziś jesteśmy partią, która rzeczywiście jest w centrum sceny politycznej. Ale wielokrotnie zarzucano nam, że w wielu istotnych kwestiach nie potrafimy zabrać wyraźnie zdania. I to musi się zmienić, i o tym mówił Borys Budka — upierał się polityk, wciąż nie dostrzegając swojej pomyłki.

 

źródło: twitter.com, wpolityce.pl

(Visited 263 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj