propolski.pl: Owsiak uniewinniony

WOŚP gotowe na walkę z epidemią. Ważna deklaracja Jurka Owsiaka

Jak poinformował portal Wirtualna Polska, WOŚP chce się zaangażować w walkę z koronawirusem i przeznaczyć środki na zakup potrzebnych rzeczy.

— WOŚP chce pomóc w walce z koronawirusem. Fundacja, jeśli zajdzie taka potrzeba, jest w stanie zmienić swoje plany co do wydatków i może pomóc w zakupie sprzętu diagnostycznego, który pomoże w walce z epidemią — napisano w Wirtualnej Polsce.

Jerzy Owsiak podczas rozmowy z „Radiem Zet zadeklarował, że fundacja pomoże w zakupie sprzętu niezbędnego do diagnostyki.

— Nie widzę tutaj żadnych przeciwwskazań. Naradzamy się. Kiedy zaszła potrzeba, że trzeba było kupić karetkę pilnie dla Szczecina, dla szpitala w Zdrojach, to ta decyzja została podjęta bardzo szybko — mówił Owsiak.

Tegoroczna zbiórka WOŚP była bardzo obfita. Zebrano bowiem 186 mln złotych, co zdaniem Owsiaka jest wynikiem rewelacyjnym.

— Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, ale zacznę od podziękowań. Dziękuję wszystkim państwu, że byliście razem z nami, że ten wynik wczoraj, jeszcze raz go pozwolę sobie przeczytać – 186 133 610,66 zł. Ludzie nas nieraz pytają: „A skąd to 66 groszy?”. To jest stan naszego konta na ostatni dzień lutego i wtedy już zamykamy konto, czekamy jeszcze te kilka dni i wtedy ogłaszamy wynik. Wynik jest rewelacyjny — mówił lider fundacji.

Jurek Owsiak podczas rozmowy poinformował, że zebrane pieniądze z WOŚP będą wydane na sale operacyjne oraz zabiegowe. W rozmowie z „Radiem Zet” wyjaśnił, że zależy mu na tym, by wprowadzić w życie najnowocześniejsze rozwiązania medycyny — czyli endoskopową.

— To są, chociażby rezonanse magnetyczne, ale takie z najwyższej półki, to są mikroskopy, które mają już D, ta funkcję, że możemy te wszystkie operacje, zabiegi robić niezwykle skutecznie i nowocześnie. Już w maju będziemy kupowali. Neurologia, neurochirurgia, później będzie kardiochirurgia, ogólnie sale chirurgiczne. Już szpitale dostały ankiety, już je wypełniają, czekamy później na powrót tych ankiet, więc my doskonale wiemy, jak te pieniądze wydać — wyjaśnił szef WOŚP.

źródło: biznesinfo.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these