Prezydent Ukrainy skierował zaproszenia do dwójki zachodnich polityków, mówiąc: – Niech zobaczą efekt 14 lat polityki ustępstw wobec Rosji – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Ukraina poinformowała świat o znalezieniu masowych grobów w Buczy. W miejscowości tej stacjonowali rosyjscy żołnierze, jednak teren udało się odbić przez siły Ukrainy.

– Zapraszam panią Merkel i pana Sarkozy’ego do odwiedzenia Buczy i zobaczenia, do czego przez 14 lat doprowadziła polityka ustępstw wobec Rosji – dodał Wołodymyr Zełenski, zachęcając, by politycy „zobaczyli na własne oczy zakatowanych Ukraińców i Ukrainki”.

– Potrzebne są jeszcze wnioski. Nie tylko w sprawie Rosji, ale też w sprawie politycznego zachowania, które faktycznie pozwoliło temu złu przyjść na naszą ziemię – mówił ukraiński polityk.

W jego ocenie aktualna sytuacja to wynik wielu lat polityki ustępstw Zachodu wobec Rosji. Zełenski zaznaczył, że efektem działań jest „najstraszniejsza wojna w Europie od czasu II WŚ”.

Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kuleba domaga się nowych, „niszczycielskich” sankcji Zachodu wobec Rosji. Miałyby one objąć: embarga na ropę, gaz i węgiel, zamknięcie portów na wszystkie rosyjskie statki, a także odcięcie całego rosyjskiego systemu bankowego od SWIFT.

Zobacz również: Schreiber raduje się zwycięstwem Polaków. Pokazała, że piłka nożna to sport nie tylko dla mężczyzn [WIDEO]

Zobacz również: Tusk skomentował wybory na Węgrzech: Premier Orban zgwałcił demokrację

źródło: tysol.pl

(Visited 129 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj