propolski.pl: Rosyjscy żołnierze

Rozżalony rosyjski żołnierz: „Używa się tu nas jako mięsa armatniego”

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy często udostępnia nagrania z zapisami przechwyconych rozmów między Rosjanami. Tym razem sieć obiegła rozmowa, jaką rosyjski żołnierz przeprowadził z siostrą. Mężczyzna żalił się jej na bardzo złą sytuację rosyjskich wojsk.

SBU udostępniła rozmowę, jaką rosyjski żołnierz prowadził przez telefon.

– Rosyjscy okupanci wyjechali do Ukrainy po tytuł bohatera Federacji Rosyjskiej, a wrócili z 'ładunkiem 200′, bez kończyn i zaszczytów. Świadczą o tym nowe rozmowy najeźdźców, które udało się przechwycić SBU – poinformowały służby ukraińskie.

Na nagraniu słychać, że rosyjski żołnierz opowiada o przywódcy swojej brygady, któremu marzyły się medale i wyróżnienia, jednak ostatecznie go zwolniono.

– Używa się tu nas jako mięsa armatniego. Niektórzy z nas, ze 30 tys., byli rozrzuceni jak przynęta. Olewa się nasze życie – narzekał mężczyzna.

Rosjanin przyznał, że sytuacja ich jest kiepska, a wojsko „zhańbione”. W rezultacie usłyszał pytanie, „dlaczego nie poszedł do lekarza?”

– Może wtedy dostałbyś medal bohatera Rosji? – dopytywała się siostra.

Zobacz również: Schreiber raduje się zwycięstwem Polaków. Pokazała, że piłka nożna to sport nie tylko dla mężczyzn [WIDEO]

Zobacz również: Wołodymyr Zełenski: „Zapraszam panią Merkel do odwiedzenia Buczy”

źródło: Twitter.com, Interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these