propolski.pl: Cejrowski

Wojciech Cejrowski o zmarłym polityku: „Na szczęście Pan Bóg go zabrał” [WIDEO]

Wojciech Cejrowski podczas nagrania dla Radia Wnet wypowiedział się o kadencyjności polityków. Wspomniał przy tym o prezydenturze Franklina Delano Roosvelta.

— Powinno być ograniczenie liczby kadencji ogólnie wszelkich. Posłowie powinni odbębnić dwie kadencje i kropka. I powinna być wymiana krwi — zauważył Cejrowski.

Dziennikarz prowadzący stwierdził, być może powinno tak być w temacie prezydentów, jednak parlamentarzyści „nabierają mądrości” podczas kolejnych kadencji. Bosy podróżnik nie zgodził się z tym przesłaniem.

— Nie, nie, nie. Popadają w sitwę, popadają w zależności. To w Ameryce dyskusja od dawna trwa, że tak jak jest ograniczenie liczby kadencji prezydentów. No, było wielu bardzo wybitnych prezydentów amerykańskich, których by się chciało, żeby zostali dłużej. No, ale dogadaliśmy się na dwie kadencje w pewnym momencie historii, a już wcześniej była o tym mowa, że tylko dwie kadencje, bo może się człowiek zepsuć, popada w pewne układy, tworzy pewne układy — podkreślił Cejrowski. Ponadto przytoczył przykład jednego z amerykańskich prezydentów.

— Tak, jak Franklin Delano Roosvelt stworzył pewne układy i skarbówkę, i używał jej do niszczenia przeciwników politycznych w ramach drugiej i trzeciej kadencji. Na czwartą został wybrany, bo czas drugiej wojny światowej to spowodował. Na szczęście Pan Bóg go zabrał — mówił. Dalej Cejrowski przedstawił swoją wizję odnośnie działalności posłów, którzy zdobyli już odpowiednie doświadczenie i powinni przejść na polityczną emeryturę.

— Więc ja jestem za tym, żeby posłowie, jeśli zdobyli swoje doświadczenie, to po dwóch kadencjach niech potem przejdą gdzie indziej. Razem z tym swoim doświadczeniem parlamentarnym. Niech zostaną komentatorem w dobrej stacji telewizyjnej i niech komentują swoich kolegów, którzy w parlamencie jeszcze są. Bo znają ich z imienia i nazwiska i są nam w stanie, teraz już jako dziennikarze, powiedzieć prawdę na ich temat. Nie są zobowiązaniu już różnymi tajemnicami — nawet towarzyskimi i mogą się przydać z tym doświadczeniem, o którym mówisz gdzie indziej — powiedział podróżnik.

Zobacz również: Wraca zasadnicza służba wojskowa na nowych zasadach: “28 dni szkolenia podstawowego i 11 specjalistycznego” [WIDEO]

Zobacz również: Politycy opozycji wyśmiali „śpiącego” Kaczyńskiego. Zdecydowana riposta dziennikarza [WIDEO]

Źródło: YouTube.com, Nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these